facebook

Imperium RPS Enterteyment

Dlaczego nie mogę się zarejestrować?
W wersji beta 1.0 rejestracja jest niedostępna.

Już wkrótce damy wam możliwość dołączenia do imprerium RPS Enterteyment.

czytaj więcej »

Logowanie imperialistów

Teachers Login Form

 

Logowanie administratorów

Pupils Login Form

 Jesteś tutaj >> Artyści > Dziki

DZIKIRAPGRA

Dziki RapGRa czyli Grzegorz Idzik pochodzi z Trzebini, rapem interesuje się od połowy lat dziewięćdziesiątych, aktywnie rapuje i produkuje od 2000 roku. 

 

 


Pierwsze zachowane kawałki Dzikiego pochodzą z roku 2005, nagrane w domowym studio u Geniusza „Życie bez systemu” , „Walcz”, „Według zasad” czy „Pseudo rodzice” pojawiły się na pierwszy nielegalu (2007 rok).


W 2010 nagrał drugą płytę zatytułowaną „Na serca bicie”, która odbiła się pozytywnym echem w środowisku. W tym samym roku Dziki nagrał jeszcze jeden nielegal zatytułowany „OutTracks”. W roku 2012 ukazała się trzecie nieoficjalna płyta Dzikiego zatytułowana „Niezależnie”, do której bity raper kupił z od wielu producentów z całego świata. W tym samym roku poznaje chłopaków ze składu RPK - Dudka i Bonusa i zostaje przyjęty do ekipy Ciemnej Strefy. Z końcem roku Dziki wziął udział w programie „Żywy Rap”, gdzie po występie został pozytywnie zaopiniowany przez Peję. – Był to ważny dzień dla mnie! – mówi Dziki. – Usłyszeć pochlebne słowa z ust legendy polskiego rapu, na którego rymach się wychowałem.

 

Z kilku powodów osobistych postanowiłemzrezygnować z udziału w programie i wysłałem płytę „Niezależnie” do Peji, który przyjął mnie w szeregi RPS Enterteyment. I tak spełnia się moje marzenie! – dodaje. Raper Dziki zasilił coraz silniejszy skład wytwórni Peji RPS Enterteyment. Rychu zainteresował się artystą przy okazji programu „Żywy Rap”, w którym założyciel Slums Attack jest jurorem. – Twórczość Dzikiego znałem już wcześniej – mówi Peja. – Widziałem klip do „Potrafię latać”, słyszałem wspólne nagranie z WNM i Śliwą. Kiedy niespodziewanie, w ćwierćfinale zrezygnował z występu w Żywym Rapie, zaproponowaliśmy mu nagranie i wydanie płyty u nas. Nawet, gdyby Dziki nie wygrał tego programu, byłby jednym z tych, któremu zaproponowałbym kontrakt wydawniczy, w życiu nie przypuszczałem, że sprawy potoczą się tak szybko – dodaje szef RPS Enterteyment.

 

RPS RPS - "Rozwój Ponad Standard"

Rozwój Ponad Standard to kompilacja 21 utworów podsumowujących pierwsze dwa lata działalności wydawniczej Rycha Peji. Wydawnictwo obejmuje utwory pochodzące z albumów sztandarowych wykonawców wytwórni RPS: Kobry (również z Bezczelem), Gandziora, Buczera, Śliwy, Vixena, Viruza, Kroolika Underwood oraz HZOP, w których nierzadko udziela się sam PEJA, który na okoliczność działalności solowej i wydawniczej sygnuje swoje ruchy logiem RPS.

Czytaj więcej »