facebook

Imperium RPS Enterteyment

Dlaczego nie mogę się zarejestrować?
W wersji beta 1.0 rejestracja jest niedostępna.

Już wkrótce damy wam możliwość dołączenia do imprerium RPS Enterteyment.

czytaj więcej »

Logowanie imperialistów

Teachers Login Form

 

Logowanie administratorów

Pupils Login Form

 Jesteś tutaj >> Artyści > Gandzior

Gandzior

Gandzior ztj. Gandi Ganda – raper wywodzący się PCP (Południowe Centrum Park). Na rynku ukazały się do tej pory jego dwie płyty - „My, Ulica, Rap” oraz wydana przez RPS Enterteyment „Gorące Wersy Płoną”.

 

Pierwszy raz z kultura hiphopową zetknął się w roku 1991 sluchając kaset, ktore do domu przynosił starszy brat. Swój pierwszy tekst napisał w roku 98 do kawalka "Nasz świat, nasz squad", który nagrał razem z dwoma kumplami na dwóch starych "kasetowcach". Potem wciąż pisał teksty, ale nigdy ich nie nagrywał. W końcu w 2003 roku zaczyna współpracę z M-PRO-DAXX™. Zaraz potem zaczyna się jego współpraca z Medi Topem przy jego solowym albumie (NLB). Efektem tego są gościnne występy na dwóch kawałkach, w tym singlowym "Jestem stąd". Zaczyna też powstawać warstwa tekstowa do jego pierwszej solowej płyty, którą ma zamiar wydać w 2008 roku. Gościnnie na jego projekcie wystąpili PC Parkowe pyski, znane (bardziej lub mniej) na poznańskiej i polskiej scenie hiphopowej...Azrael, Senne Oko, i Rychu Peja...

Produkcje:

  • My, Ulica, Rap (album) (2008) Występy gościnne
  • Antek - "Pisz Własne Przeznaczenie" 07. Projekty (feat. Gandzior)
  • DJ Decks - "Mixtape Vol.4" 04. Od Świtu Do Zmierzchu (feat. Ramona 23, Paluch, Kobra/Oldas, Pele, Gandzior, Shellerini, Medi Top Glon)
  • Medi Top Glon - "Nieznośny Luz Bycia" 03. Jestem Stąd (PCP) (feat. Gandzior) 06. Marzenia Są Ulotne (feat. Gandzior)
  • Peja - "Na Serio" 06. Gruba Impra Z Rysiem 2 (feat. Gandzior, Kobra)
  • Shellerini & Słoń - "Wyższa Szkoła Robienia Hałasu" 09. Dziecko We Mgle (feat. Gandzior) 19. Dziecko We Mgle (Bonus Track Mikser) (feat. Gandzior)
  • Słoń - "Chore Melodie" 13. Ssij Go (feat. Peja, Gandzior)
  • WhiteHouse - "Kodex III: Wyrok" 12. Czwórka (feat. Peja, Medi Top Glon, Gandzior, Kaczor) Występy na składankach
  • Jestem Stąd 07. Gandzior - Dla Mnie To Coś Więcej 20. DJ Story, Shellerini & Słoń, Ramona 23, Paluch, Kobra/Oldas, Pele, Gandzior - To Miasto… (Bonus 5 Lat Poznanskirap.com)

Gandzior współpracuje m.in. z Peją, Medi Top Glonem, Hemp Gru, Aifam, WSRH, Kobrą i wieloma innymi raperami z polskiej sceny.

Video

Gandzior "Czy tak wiele"

Zobacz więcej video klipów Gandziora

 

 

RPS RPS - "Rozwój Ponad Standard"

Rozwój Ponad Standard to kompilacja 21 utworów podsumowujących pierwsze dwa lata działalności wydawniczej Rycha Peji. Wydawnictwo obejmuje utwory pochodzące z albumów sztandarowych wykonawców wytwórni RPS: Kobry (również z Bezczelem), Gandziora, Buczera, Śliwy, Vixena, Viruza, Kroolika Underwood oraz HZOP, w których nierzadko udziela się sam PEJA, który na okoliczność działalności solowej i wydawniczej sygnuje swoje ruchy logiem RPS.

Czytaj więcej »