facebook

Imperium RPS Enterteyment

Dlaczego nie mogę się zarejestrować?
W wersji beta 1.0 rejestracja jest niedostępna.

Już wkrótce damy wam możliwość dołączenia do imprerium RPS Enterteyment.

czytaj więcej »

Logowanie imperialistów

Teachers Login Form

 

Logowanie administratorów

Pupils Login Form

 Jesteś tutaj >> Artyści > Kobra

Kobra

Kobra wł. Maciej Kobra swoją przygodę z muzyką rozpoczął w roku 1999. Dograł wówczas zwrotkę na album nie istniejącej już poznańskiej ekipy PST.

 

 

Na kilka lat zniknał ze sceny by w roku 2003 powrócić z undergroundowym albumem "Strzał W Dziesiątkę", który w Wielkopolsce odbił się dużym echem. Kolejnym projektem, który wyszedł spod ręki Kobry był "Mixtape Vol.1", na którym artysta zaprezentował świeży styl rapowania na dobrze znanych amerykańskich bitach.

W przygotowaniu były dwie kolejne płyty: "Klasycznie", którą Kobra nagrywał z innym raperem - Oldasem oraz nagrany w duecie z Dj'em Simo "Mixtape Vol.2". Jako pierwszy wbrew zapowiedziom ukazał się "Mixtape 2", który stworzył idealny grunt pod tytuł na który czekało już wielu słuchaczy. W roku 2006 światło dzienne ujrzała płyta Kobra/Oldas - "Klasycznie", która do dziś jest uważana za najlepszą produkcję duetu i z pewnością jeden z najlepszych "nielegali" w Polsce.

Dwa lata po "Klasycznie" na półki trafiła EPka Kobry i Oldasa, na której znalazło się 8 dopracowanych numerów. W międzyczasie Kobra nagrał kilkanaście gościnnych zwrotek u mniej lub bardziej znanych artystów (Rychu Peja, WSRH, Wisnix, Erijef Massive,Rena...) i zagrał dużo koncertów (głównie na terenie WLKP).

Na początku roku 2009 rozpoczęły się prace nad albumem "Na Żywo Z Miasta Grzechu", który początkowo miał być kolejnym undergroundowym wydawnictwem, jednak styl, teksty i osobowość Kobry spodobały się samemu Peji, który zakładając wytwórnię RPS Enterteyment postanowił zadbać o artystę i album "Na Żywo Z Miasta Grzechu" od strony wydawniczej.

W czerwcu 2010 światło dzienne ujrzał pierwszy singiel wydany w RPS Enterteyment - "Witamy W Mieście". Do utworu został nakręcony również teledysk, którego liczba wyświetleń tylko na jednym z kanałów Youtube sięga prawie pół miliona.

Najnowszy album to zbiór 15 starannie wyselekcjonowanych utworów, nad którymi prace trwały prawie dwa lata. Wśród gości możemy usłyszeć czołówkę polskiej sceny rap i r&b: Onar, Stasiak (2Cztery7), Peja, Peerzet, Paluch, My-Key i inni. Za stronę muzyczna odpowiada pierwsza liga polskich producentów, np. Kixnare, FulS, Donatan, SherlOck, DNA czy też Dj Creon.

Kobra często towarzyszy Peji podczas tras koncertowych zarówno polskich jak i zagranicznych. Jego występy są pełne energii i pozytywnych wibracji. Na koncertach autorskich Kobrze towarzyszy Oldas - raper/hypeman. Obecnie Kobra i jego ekipa promują album na terenie całego kraju i niektórych zakątków europy.

Video

Kobra - Witamy w mieście grzechu

 

Video - Kobra/Beczel

KOBRA X BEZCZEL feat. KROOLIK UNDERWOOD - Nim Nastanie Świt (Prod. SoDrumatic)

KOBRA X BEZCZEL - Flowrider (Prod. SoDrumatic)

Zobacz więcej video klipów Kobry

 

 

RPS RPS - "Rozwój Ponad Standard"

Rozwój Ponad Standard to kompilacja 21 utworów podsumowujących pierwsze dwa lata działalności wydawniczej Rycha Peji. Wydawnictwo obejmuje utwory pochodzące z albumów sztandarowych wykonawców wytwórni RPS: Kobry (również z Bezczelem), Gandziora, Buczera, Śliwy, Vixena, Viruza, Kroolika Underwood oraz HZOP, w których nierzadko udziela się sam PEJA, który na okoliczność działalności solowej i wydawniczej sygnuje swoje ruchy logiem RPS.

Czytaj więcej »