facebook

Imperium RPS Enterteyment

Dlaczego nie mogę się zarejestrować?
W wersji beta 1.0 rejestracja jest niedostępna.

Już wkrótce damy wam możliwość dołączenia do imprerium RPS Enterteyment.

czytaj więcej »

Logowanie imperialistów

Teachers Login Form

 

Logowanie administratorów

Pupils Login Form

 Jesteś tutaj >> Artyści > KocurxBoomer

Kocur x Boomer

Razem mają 55 lat, ale wciąż wiedzą co to znaczy serwować świeże mięso! Mowa o duecie Kocur x Boomer. Panowie w tym tygodniu dołączyli do grona artystów wytwórni RPS Enterteyment.

 

Dwójka raperów pochodzi z południa województwa lubuskiego. Oboje wychowali się na klasycznych, hip-hopowych produkcjach z Nowego Jorku. Muzyczna młodość przekłada się na obecne inspiracje. Boomer i Kocur to fani mocnych bębnów, tłustego basu i szczerej do bólu nawijki.

"Słuchałem tego pół dnia i mówię: kurwa mać, dlaczego to nie jest w legalnym obiegu?" – tak o ich ostatnim albumie "Surowe Mięso" wypowiadał się Rychu Peja, założyciel wytwórni RPS Enterteyment.

I stało się. Kolejną produkcję Kocura i Boomera będziecie mogli kupić w sklepach w całej Polsce! Premiera nowego albumu planowana jest na koniec bieżącego roku. Krążek nie ma jeszcze tytułu, ale wiadomo, że nie zabraknie na nim klasowych gości i producentów. A przede wszystkim – osobistych, przemyślanych i mocnych numerów. Debiutujący nie-debiutanci. Boomer, rocznik ‘86. Obecny na scenie od ponad dziesięciu lat.

Nigdy nie wydał solówki, ale nagrywał z grupą Inkorporacja oraz z młodym raperem Ask’iem. Ich wspólna płyta, wydana nakładem Stay True zyskała sporą popularność w hip-hopowym podziemiu. A na krążku zatytułowanym „Gdzie jest vibe?” pojawili się między innymi Kaze (USA), VNM czy LikeIke1. Raper zagrał dziesiątki koncertów.

Pełne energii występy na żywo to jego wizytówka. Boomera na scenie mogliście zobaczyć już między innymi we Wrocławiu w Zielonej Górze, w Opolu i Rybniku. Kocur, rocznik ’85. Z kulturą hip hop związany od końca lat ’90, początkowo przez graffiti. Kilka lat później zaczął fristajlować na lokalnych imprezach rapowych.

Pierwszy nielegal ze składem Korrba Kru wydał w roku 2005. Ma na swoim koncie garść nielegali oraz wiele luźnych numerów. Kilka lat temu zaliczył mezalians z muzyką reggae i dancehall, nawijając w lokalnych soundsystemach. Zagrał kilkadziesiąt koncertów w wielu zakątkach Polski. Współzałożyciel labelu Stay True.

Więcej www.kocurboomer.pl

 

RPS RPS - "Rozwój Ponad Standard"

Rozwój Ponad Standard to kompilacja 21 utworów podsumowujących pierwsze dwa lata działalności wydawniczej Rycha Peji. Wydawnictwo obejmuje utwory pochodzące z albumów sztandarowych wykonawców wytwórni RPS: Kobry (również z Bezczelem), Gandziora, Buczera, Śliwy, Vixena, Viruza, Kroolika Underwood oraz HZOP, w których nierzadko udziela się sam PEJA, który na okoliczność działalności solowej i wydawniczej sygnuje swoje ruchy logiem RPS.

Czytaj więcej »