facebook

Imperium RPS Enterteyment

Dlaczego nie mogę się zarejestrować?
W wersji beta 1.0 rejestracja jest niedostępna.

Już wkrótce damy wam możliwość dołączenia do imprerium RPS Enterteyment.

czytaj więcej »

Logowanie imperialistów

Teachers Login Form

 

Logowanie administratorów

Pupils Login Form

 Jesteś tutaj >> Artyści > RX

RX

RX - DJ i producent muzyczny z Mławy. Pierwsze muzyczne kroki stawiał już jako dziecko, uczęszczając do szkoły muzycznej, gdzie poznał nieodłączny element swoich głębokich i melancholijnych kompozycji jakim jest fortepian.

 

Kiedy polski hip-hop wyszedł z kuluarów i rozpoczął swoją błyskotliwą ekspansję na rodzimym rynku, całkowicie pochłonął młodego artystę, który związany jest z nim praktycznie od samych jego początków. Ciężka praca i konsekwencja w działaniu zaowocowały legalnym debiutem w 2004 roku na albumie Tede - Notes. Od tego czasu jego bity na oficjalnych wydawnictwach można usłyszeć w utworach takich raperów jak: Peja, PIH, Chada, Małolat, Pezet, Onar (solo jak i również jako Płomień 81) VNM, Tede, Shellerini, Słoń / WSRH, Ero, Młody M, RY23, Rafi, Brygada RR, Kajman, HuczuHucz, Śliwa (Aspiratio Crew) czy Rudy MRW.

Osobiste i emocjonalne podejście do produkcji muzyki słuchać w każdej nucie tworzonych przez RX'a utworów. Kompozycję traktuje on jak sztukę, nie rzemieślnictwo. W swojej twórczości opiera się na własnej kompozycji oraz rozbudowanych aranżacjach. Nigdy nie sięga po gotowe rozwiązania w postaci pakietów fraz i sekwencji.

 

 

RPS RPS - "Rozwój Ponad Standard"

Rozwój Ponad Standard to kompilacja 21 utworów podsumowujących pierwsze dwa lata działalności wydawniczej Rycha Peji. Wydawnictwo obejmuje utwory pochodzące z albumów sztandarowych wykonawców wytwórni RPS: Kobry (również z Bezczelem), Gandziora, Buczera, Śliwy, Vixena, Viruza, Kroolika Underwood oraz HZOP, w których nierzadko udziela się sam PEJA, który na okoliczność działalności solowej i wydawniczej sygnuje swoje ruchy logiem RPS.

Czytaj więcej »