facebook

Imperium RPS Enterteyment

Dlaczego nie mogę się zarejestrować?
W wersji beta 1.0 rejestracja jest niedostępna.

Już wkrótce damy wam możliwość dołączenia do imprerium RPS Enterteyment.

czytaj więcej »

Logowanie imperialistów

Teachers Login Form

 

Logowanie administratorów

Pupils Login Form

 Jesteś tutaj >> Artyści > Śliwa

Śliwa

Śliwa wł. Patryk Śliwiński rocznik’91 - to młody poznański raper reprezentujący dzielnicę Stare Miasto. Początki jego działalności sięgają 2007 roku. Wraz z beatmakerem Quei’ Em w jego domowym studiu zaczął nagrywać pierwsze tracki.

Po kilku miesiącach pracy mieli na swoim koncie około 20 numerów. Każdy nowy kawałek pojawiał się na stronie My Space Quei' a zaraz po nagraniu i masterze. Za inspiracje podaje m. in takich wykonawców jak: Notorious BIG, Ice Cube, Mobb Deep, Eazy - E, CNN, 2PAC, Chaka Khan, Marvin Gaye, EPMD, The 2 Live Crew, Redman, Das EFX, Too Short, Ant Banks, Daz Dillinger czy Outkast.

Zanim założył Aspiratio Crew (w składzie: Śliwa, Quei, Wodo) nagrywali po prostu jako Śliwa & Quei bądź też SLW & Quei. Do dnia dzisiejszego nagrał ponad 100 (!) utworów (większą połowę na kradzionych bitach) reszta to produkcje Quei'a i Wodo.

Pierwszy koncerty to klub F.B.I w 2010. Następnie występy: "U Bazyla” oraz kilka live actów w "Pubie Kibica" na poznańskich Jeżycach. Zainteresowanie Śliwą wykazał Peja praktycznie z dnia na dzień po przesłuchaniu zbioru utworów demo, które przekazał mu na jednej z jeżyckich ulic wspólny ziomek obu wymienionych.

Ta prawdziwie uliczna historia doprowadziła do spotkania które zaaranżował właściciel RPS Enterteyment z młodym obiecującym raperem. Wyjście z totalnego undergroundu zapewnia mu na ten moment pierwszy solowy krążek, który już teraz Śliwa rejestruje w La Bomba Studio.

Sam Peja obwołał Śliwę rewelacją podziemia a słuchacze tego młodego (18 lat), zdolnego MC już teraz typują go na jego następcę. Rzucony na głęboką wodę nagrał swoje zwrotki na nowy album SLU (w utworze: „Głos Wielkopolski”) oraz projekt Glacy My Riot (utwór: „W tym mieście”). Jego gościnna zwrotka trafi również na najnowszy album Firmy.

W międzyczasie Peja zapewnił mu odpowiednich producentów (m. in: Brahu, RX, Vixen i White House) i tak zaczęły powstawać utwory na debiutancki album („Pełen Etat” czy choćby „Piątka” z gościnnym udziałem Kobry i Brahu Brata), którego tytułu jeszcze nie znamy. W ramach współpracy z RPS Enterteyment otwierał najważniejsze wydarzenie muzyczne na terenie Wielkopolski za rok 2010 – grudniowy TERRORYM FEVER. Czy „Pierwszy reprezentant” jak o sobie zwykł mawiać Śliwa wykorzysta dane mu możliwości i własny potencjał? Ani on ani Peja nie mają najmniejszych wątpliwości. Obdarzony kredytem zaufania raper wstępując w szeregi prężnie rozwijającej się wytwórni wydaje się być w pełni gotowy.

Video

Śliwa - "Pełen etat" official video

Zobacz więcej video klipów Śliwy

 

 

RPS RPS - "Rozwój Ponad Standard"

Rozwój Ponad Standard to kompilacja 21 utworów podsumowujących pierwsze dwa lata działalności wydawniczej Rycha Peji. Wydawnictwo obejmuje utwory pochodzące z albumów sztandarowych wykonawców wytwórni RPS: Kobry (również z Bezczelem), Gandziora, Buczera, Śliwy, Vixena, Viruza, Kroolika Underwood oraz HZOP, w których nierzadko udziela się sam PEJA, który na okoliczność działalności solowej i wydawniczej sygnuje swoje ruchy logiem RPS.

Czytaj więcej »