facebook

Imperium RPS Enterteyment

Dlaczego nie mogę się zarejestrować?
W wersji beta 1.0 rejestracja jest niedostępna.

Już wkrótce damy wam możliwość dołączenia do imprerium RPS Enterteyment.

czytaj więcej »

Logowanie imperialistów

Teachers Login Form

 

Logowanie administratorów

Pupils Login Form

 Jesteś tutaj >> Artyści > Viruz

Viruz

Viruz – Reprezentant Gliwic, kontakt z rapem zaczął w 1996 r. kiedy to zasilał pierwszy hip-hopowy skład w Gliwicach – HDS Skład. Było to 6 MC których współpraca zaowocowała wydaniem w 1999 r. demówki - HDS "Parodos".

 

W wyniku nieporozumień miedzy członkami grupy po jakimś czasie nastąpił rozpad składu. W wyniku czego utworzyły się dwa odrębne zespoły. Wtedy to Viruz wraz ze swym przyjacielem ze szkolnej ławki założył zespół Styl V. i P.

Pierwszy album jaki został wydany przez duet Styl V. i P. to płyta pt."Bez odwrotu". Płyta została wypuszczona jako nielegal w 2005 r. a na kompilacji znalazło się 14 numerów oraz dwa teledyski, które promowały wydawnictwo zrealizowane do utworów: "Smak Zwycięstwa" z gościnnym udziałem Dono z grupy TEWU oraz "Nic mi tego nie zastąpi". W większości album został wyprodukowany przez Dono (Tewu), za wyjątkiem: nr 9,12 - Jajonasz (Lukatricks), nr 8 - DJ Eprom, nr 13 – Seon. W 2006 r. chłopaki wypuścili EP pt. "Ten czas i miejsce". Była to limitowana edycja z 8 numerami gdzie za bity odpowiedzialny jest młody producent z okolic Gliwic – Dugi, jeden bit od Seona i remix Sadamma W grudniu 2007 r. wyszedł drugi długogrający album wydany przez gliwickich MC pt. „ Wyjść na prostą” składający się z 19 pozycji, gdzie gościnnie pojawili się: Pih, Tewu, HST , Jajonasz (Czarne Złoto), Mata (Dialektyka), Marta M, Schrubba Knox. Za skrecze odpowiadają: Dj Eprom oraz Dj Tactik Producenci: Dugi, Stahu, Brown Cube, Dj Tactik, Sadamm, Lukatricks ( Jajonasz ), Dono ( Tewu ), Szyha.

Płytę promowały teledyski zrealizowane do utworów: "Nowy klub", w którym obok Styl V.i P., pojawił się Cham-Pion, reprezentant TEWU oraz "Nic mi tego nie zastąpi cz.II". Po prawie trzech latach nieobecności duet z Gliwic 9 października 2010 r. wydaje trzeci album o tytule „N.M.T.N.Z.” (Nic Mi Tego Nie Zastąpi), na którym o warstwę muzyczną zadbali tacy producenci jak: O.S.T.R., Dono (Tewu), SebaKK (AlboAlbo), Dugi, Toman oraz punk’owa grupa Whitman.

Na krążku nie zabrakło również znakomitych DJ’ów tj.: Haem, Bart (MadCrew), Eprom, Tactik, Morda, a gościnnie dograli się: Dono, Champion (Tewu), oraz Whitman Pierwszym wideoklipem promującym nowy album jest teledysk zrealizowany do utworu: „S.T.Y.L.- V.I.P.” . Produkcją zajął się SebaKK, członek ekipy AlboAlbo, gościnnie pojawił się Dj Bart, Mad Crew.

Teledysk został wykonany w technice animacji poklatkowej. Reżyseria i montaż: Bartek Potoczny (Studio Movil). Przy pracy nad teledyskiem udzielił się również Oset. Drugi klip został zrealizowany do tytułowego utworu „Nic mi tego nie zastąpi cz.III” prod. O.S.T.R., skrecz DJ Haem również przy współpracy z Bartkiem Potocznym (Studio Movil) Trwają prace nad kolejnymi klipami do ostatniego wydawnictwa. 

Ostanie wydawnictwo Viruza to płyta „Pamiętaj jesteś kimś!” wydana przez RPS ENTERTEYMENT.

TRACKLISTA:

1. Dalej Wejdź prod. SebaKK skrecz DJ SH Wuu

2. Ziemia Obiecana prod. SebaKK 3. Pamiętaj, Jesteś Kimś !!! gościnnie Kobra, Bas Tajpan, prod. SebaKK

4. Wykorzystaj gościnnie Paweł K., prod. SebaKK, skrecz DJ Monk

5. Rysopis Szczęścia prod. SebaKK skrecz DJ Hopbeat

6. Bejbe prod. SebaKK

7. Osiedlowa Mentalność gościnnie RPS, prod. SebaKK

8. 2 Kroki prod SebaKK

9. Nie Pozwól gościnnie Respect Tha God prod. SebaKK

10. 60 do 100 (Bum Bum) gościnnie Nera, prod. SebaKK, skrecz DJ Monk

11. Drzewo Joshue gościnnie Dono, Specyfiq, Jahbestin, prod. SebaKK

12. Nie Narzekam prod. SebaKK 

13. 3xR ( Rob Robi Rap) prod. SebaKK, skrecz DJ SH Wuu

KUP ALBUM NA ITUNES!

Video

 

Zobacz więcej video klipów Viruza

 

 

Media

http://kupujciepolskirap.pl/?p=8424&utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=viruz-pracuje-nad-klipem-%25e2%2580%2593-zobacz-fotorelacje

http://twojakultura.pl/viruz-pracuje-nad-klipem-zobacz-fotorelacje.html

http://www.wyspa.fm/news/10291/viruz-pracuje-nad-klipem-zobacz-fotorelacje/

http://lowimytalenty.pl/nasze-imprezy/107/viruz-pracuje-nad-klipem-___-zobacz-fotorelacje_/

http://www.hip-hop.com.pl/newsy/viruz-pracuje-nad-klipem-zobacz-fotorelacje.html

http://www.muzoteka.pl/2012/04/03/viruz-pracuje-nad-klipem.html

http://rapsite.eu/component/k2/item/217-viruz-pracuje-nad-klipem-%E2%80%93-zobacz-fotorelacj%C4%99.html

http://respecthh.pl/donosy-uytkownikow/viruz-pracuje-nad-klipem-zobacz-fotorelacj.html

 

 

RPS RPS - "Rozwój Ponad Standard"

Rozwój Ponad Standard to kompilacja 21 utworów podsumowujących pierwsze dwa lata działalności wydawniczej Rycha Peji. Wydawnictwo obejmuje utwory pochodzące z albumów sztandarowych wykonawców wytwórni RPS: Kobry (również z Bezczelem), Gandziora, Buczera, Śliwy, Vixena, Viruza, Kroolika Underwood oraz HZOP, w których nierzadko udziela się sam PEJA, który na okoliczność działalności solowej i wydawniczej sygnuje swoje ruchy logiem RPS.

Czytaj więcej »