facebook

Imperium RPS Enterteyment

Dlaczego nie mogę się zarejestrować?
W wersji beta 1.0 rejestracja jest niedostępna.

Już wkrótce damy wam możliwość dołączenia do imprerium RPS Enterteyment.

czytaj więcej »

Logowanie imperialistów

Teachers Login Form

 

Logowanie administratorów

Pupils Login Form

 Jesteś tutaj >> Artyści > Vixen

Vixen

Vixen wł. Dariusz Szlagor – Początki jego związku z muzyką sięgają, lat wczesnej młodości, gdzie jako 11-letni chłopak uczęszczał na lekcję gry na pianinie (3 lata), następnie trąbce (2 lata). Jako, że pochodził z muzykalnej rodziny, muzyka była mu wtłaczana od najmłodszych lat.

W 2001 roku głęboko zafascynował się kulturą HIP HOP. Próbował swoich sił w beatmaking`u, pisaniu tekstów oraz rejestrowaniu pierwszych utworów. Jego początki wyglądały niemal tak samo jak w przypadku 90% wykonawców w tej dziedzinie, więc nawet nie ma sensu ich wyczerpująco opisywać… z uwagi na to, że każdy wie że początki bywają trudne.

Vixen rozpoczynał swoją przygodę z rapem u boku ziomków (Bekson aka Bex, Spike) z rodzinnego Czańca (mała miejscowość, na Śląsku, obok Bielska-Białej). Pierwsza solowa płyta ujrzała światło dzienne w 2005 roku i nosiła nazwę „Nowy Sezon”, była zrealizowana w studio „Kometa” w pobliskich Kętach. Miejsce to należało wówczas do Nasera, z którym Vixen podjął później współpracę, czego efektem było kilka wspólnych numerów. Kolejna płyta „Rozsypana Układanka” (2006) została uznana wg internautów najlepszym podziemnym albumem. Sondę przeprowadził nieistniejący już portal rap-style.pl.

Jeszcze w tym samym roku ukazał się mixtape „Inwazja”. Vixen cały czas odczuwał niepohamowaną chęć rozwoju i doskonalenia się na płaszczyźnie zarówno muzycznej, jak i lirycznej. Owocem pracy w 2007 roku był album „Vixtape”, który był pierwszym z cyklu Vixtape`ów.

Tuż po zdaniu matury, padł pomysł zrobienia wspólnej płyty z Naserem. Po kilku miesiącach pracy i chwilowej przeprowadzce do Warszawy powstała epka Naser & Vixen - „Kody Dostępu”, zrealizowana w warszawskim studio „Rap In”. Po tym projekcie drogi obu raperów rozeszły się i każdy z nich postanowił realizować się osobno, stawiając na działalność solową.

Vixen oprócz tekstów odpowiadał również za podkłady na tej płycie w 100%. Gościnnie pojawił się wówczas Massey w tytułowym numerze i również do tego samego utworu nakręcony został klip. Materiał został bardzo ciepło przyjęty. Warto zaznaczyć, że była to pierwsza profesjonalnie zrealizowana płyta Vixena. Nikt nie myślał o tym, by spocząć na laurach i na końcu roku 2008 ukazał się mixtape o nazwie „Vixtape 2”. Kawałki takie jak „Romantyczka” lub „Pytania, bez odpowiedzi” spotkały się z niezwykle pozytywnymi opiniami internautów i osób z branży muzycznej.

Vixenem zaczęły interesować się osoby z czołówki polskiego hip hopu takie jak m.in. Rychu Peja. Doszło do współpracy, w wyniku której na płycie (później złotej ) „Styl Życia G`N.O.J.A” pojawił się bit tego młodego producenta i mc (utwór „De najsłodsza w mieście” ). Jego produkcję pojawiały się również na wielu innych legalnych albumach takich jak Massem: „Człowiek z blizną”, Sandra: „Wszystko albo nic” itd.

W tym okresie zagrał on sporo koncertów na terenie kraju. Nadszedł w końcu czas na przełom… niewątpliwie był nim debiut fonograficzny, czyli krążek „New-Ton”. Gościnnie na płycie znaleźli się: Rychu Peja, Massey, Sandra, Młodziak aka Młody M, DJ. Motyl i Narine. Do tego albumu zrealizowano dwa teledyski. Vixen stworzył tą płytę od podstaw, pisał teksty, rapował, zrobił wszystkie bity, oraz sam dla siebie stał się wydawcą, wprowadzając album do Empików.

W ramach dobrze układającej się współpracy pojawił się również na płycie Rycha Peji „Na Serio” w utworze „To co robimy”. Również ta płyta pokryła się złotem. W roku 2010 także nudno nie było, sporo koncertów i gościnnych zwrotek w podziemiu i nie tylko.

Rozpoczęła się także współpraca z Rahimem (Paktofonika). Na płycie „Podróże po amplitudzie" tego właśnie artysty można znaleźć trzy bity autorstwa Vixena („Sekunda”, „M-ów”, „Napinka”). Na kolejnej płycie „Amplifikacja”, na której znalazły się najlepsze remixy utworów z PPA, ponownie znalazły się dwie pozycję autorstwa Vixena. W tym samym roku jego produkcje można było usłyszeć również na płytach takich raperów jak choćby Raca – „Bobby Fischer” („Mijamy się”). W Czerwcu 2011 roku ukazała się najnowsza płyta zatytułowana "Rozpalić Tłum", jak dotąd światło dzienne ujrzały dwa teledyski promujące ten krążek, w planach są kolejne... Obecnie Vixen nagrywa dla RPS Enterteyment.

Video

Vixen - Świeczki na wietrze

Zobacz więcej video klipów Vixena

 

 

Media

http://muzyka.wp.pl/title,Vixen-pracuje-nad-plyta,wid,655316,wiadomosc.html

http://kupujciepolskirap.pl/?p=8505&utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=vixen-pracuje-nad-plyta-%25e2%2580%2593-zobacz-wideo

http://www.hip-hop.pl/news/projector.php?id=1333475098

http://rapduma.pl/news.php?readmore=4492

http://www.hip-hop.com.pl/newsy/vixen-pracuje-nad-plyta-zobacz-wideo.html

 

RPS RPS - "Rozwój Ponad Standard"

Rozwój Ponad Standard to kompilacja 21 utworów podsumowujących pierwsze dwa lata działalności wydawniczej Rycha Peji. Wydawnictwo obejmuje utwory pochodzące z albumów sztandarowych wykonawców wytwórni RPS: Kobry (również z Bezczelem), Gandziora, Buczera, Śliwy, Vixena, Viruza, Kroolika Underwood oraz HZOP, w których nierzadko udziela się sam PEJA, który na okoliczność działalności solowej i wydawniczej sygnuje swoje ruchy logiem RPS.

Czytaj więcej »