facebook

Imperium RPS Enterteyment

Dlaczego nie mogę się zarejestrować?
W wersji beta 1.0 rejestracja jest niedostępna.

Już wkrótce damy wam możliwość dołączenia do imprerium RPS Enterteyment.

czytaj więcej »

Logowanie imperialistów

Teachers Login Form

 

Logowanie administratorów

Pupils Login Form

 Jesteś tutaj >> Wydawnictwo > Projekt W.E.S.T "Wolumin Pierwszy"

Projekt W.E.S.T "Wolumin Pierwszy" (album)

Data wydania: 18 maja 2013 r.

Płytę "Projekt W.E.S.T. - Wolumin Pierwszy" zdecydowało się wydać RPS Enterteyment. Krążek zainteresował Peję, który swego czasu mieszkał przez 7 lat na tym samym osiedlu a podczas przesłuchiwania materiału, udzielił mu się reminiscencyjny klimat połączony z sentymentem do ludzi i miejsc, związanych z tym zwanym potocznie "westem" blokowiskiem. "Projekt W.E.S.T. - Wolumin Pierwszy" to 12 premierowych utworów, zabarwionych prawdziwym west coastowym brzmieniem. Wśród nich znalazła się także nigdy niepublikowana produkcja samego Dr. Dre - legendy zachodniego wybrzeża, autora mega klasyków "The Chronic" i "2001", oraz człowieka odpowiedzialnego za sukces takich artystów jak Snoop Dogg, Eminem czy 50 Cent!

Gościnnie udzielił się także przedstawiciel podziemnej sceny Los Angeles - Parlay Starr, reprezentujący dzielnicę South Central, mający na koncie współpracę z takimi postaciami jak DJ Quik, Kokane, Yukmouth, WC, 2nd II None czy Crooked I. Za brzmienie płyty odpowiadają praktycznie w całości producenci z Europy Zachodniej oraz Stanów Zjednoczonych - jedynym wyjątkiem jest obecność polskiego specjalisty od g-funkowych klimatów - Rutrana (RTN). "Myślę, że nie mamy się czego wstydzić. Stworzyliśmy razem fajny materiał, który powinien się spodobać słuchaczom - przede wszystkim tym, którzy lubią to klasyczne, przepełnione funkiem brzmienie zachodniego wybrzeża." - mówi główny inicjator powstania krążka, Mietek.

"Naszym zdaniem, produkcji na tym albumie nie powstydziliby się nawet topowi kalifornijscy raperzy a spora w tym zasługa Rutrana (RTNProductionz), który jest bardzo utalentowanym młodym producentem, lubującym - podobnie jak my, West Coast pod wszelką postacią. Pomógł nam w dopieszczeniu niektórych bitów i wykonał przy tym naprawdę kapitalną robotę. Dziękujemy również Peji za pomoc i stworzenie nam odpowiednich warunków, aby dotrzeć z tym materiałem do szerszej grupy osób. Możemy z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że na pewno nie będzie miał się czego wstydzić, dołączając nasz album do katalogu wydawniczego swojej wytwórni." - dodają autorzy projektu.

 

RPS RPS - "Rozwój Ponad Standard"

Rozwój Ponad Standard to kompilacja 21 utworów podsumowujących pierwsze dwa lata działalności wydawniczej Rycha Peji. Wydawnictwo obejmuje utwory pochodzące z albumów sztandarowych wykonawców wytwórni RPS: Kobry (również z Bezczelem), Gandziora, Buczera, Śliwy, Vixena, Viruza, Kroolika Underwood oraz HZOP, w których nierzadko udziela się sam PEJA, który na okoliczność działalności solowej i wydawniczej sygnuje swoje ruchy logiem RPS.

Czytaj więcej »